Kategorie
Blog

Ile kosztuje konglomerat? Aktualne ceny 2024!

Ile kosztuje konglomerat kwarcowy w tym roku? Na co można liczyć w tej cenie? Kiedy to najlepszy wybór do domu?

Konglomerat kwarcowy to bardzo popularny materiał budowlany do wykańczania wnętrz. Jego właściwości sprawiają, że stanowi doskonałą i często tańszą alternatywę dla równie popularnego granitu. A co z kosztami? Dzisiaj sprawdzimy, ile trzeba zapłacić za 1 metr bieżący blatu z konglomeratu kwarcowego.

Ceny konglomeratu 2024

ceny konglomeratu kwarcowego

Obecnie za 1 metr bieżący blatu z konglomeratu trzeba zapłacić ok. 1900 zł. W przypadku usługi kompleksowej, czyli pomiaru, montażu, transportu i docinek, trzeba liczyć się z kosztami rzędu 2000-3500 zł/m2.

To oznacza, że konglomerat jest nieco tańszy niż blaty marmurowe czy granitowe. Niemniej inwestycja w konglomerat dalej pozostaje wysoce kosztowna, patrząc na ceny blatów drewnianych czy z płyty MDF. Na szali jednak pozostaje niebagatelna trwałość i estetyka blatów z konglomeratu, które deklasują walory estetyczne powierzchni drewnianych lub drewnopochodnych.

Co lepsze: kamień czy konglomerat?

Granit czy marmur to skały pochodzenia naturalnego, natomiast konglomerat to mieszanka zmielonych skał (np.piasku kwarcowego) zatopiona w mieszance żywicznej. To oznacza, że zarówno kamień naturalny, jak i konglomerat mają swoje unikalne cechy.

W praktyce dysponując sporym budżetem, warto zainwestować w droższy kamień pochodzenia naturalnego, który jest o wiele bardziej odporny na zarysowania, wysokie skoki temperatury czy działanie środków chemicznych. Przewagą konglomeratu z kolei jest jego niebagatelny wygląd, który potrafi dosłownie oczarować i wywołać efekt “wow!”. Ponadto oferowane przez nas blaty kuchenne z konglomeratu składają się w aż 95% z surowca naturalnego, a więc można powiedzieć, że praktycznie nadal zachowuje się pełny kontakt z naturą.

Ciekawostką może być też fakt, że konglomerat jest materiałem nieprzyjaznym dla drobnoustrojów, takich jak bakterie. To powoduje, że świetnie sprawdzi się właśnie w roli blatu kuchennego.

Od czego zależą ceny konglomeratu?

Ciężko podać konkretną stawkę za blat konglomeratowy z uwagi na wiele decydujących czynników. Spore znaczenie ma grubość blatu, sposób wykończenia, konieczność docinek (np. pod zlewozmywak czy dozownik) oraz rzecz jasna rodzaj zastosowanego materiału.

Najlepszą opcją będzie skorzystanie z usług profesjonalnej firmy, która przeprowadzi proces od początku do końca – i właśnie tym zajmujemy się w emas-stone! Zaproponujemy najlepsze rozwiązanie do konkretnego wnętrza i wymagań klienta, zajmiemy się transportem, montażem, docinkami i wszystkim co konieczne, aby wykonać blat lub inne podłoże gotowe do natychmiastowego użytku.

Przeczytaj:

  1. Konglomerat – znaczenie i właściwości
  2. Ile kosztuje blat kuchenny z kamienia?
  3. Spiek kwarcowy – cena za m2 blatu
  4. Zalety i wady blatów ze spieku kwarcowego
  5. Standardowa i optymalna grubość blatu kuchennego
  6. Czym czyścić granit płomieniowany i polerowany?

Ta strona korzysta z ciasteczek. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.