Kategorie
Blog

Granit Colonial White – właściwości i zastosowanie

Poznaj granit Colonial White! Kremowa biel przeplatana ciemniejszymi wzorami robi piorunujące wrażenie!

Płyty granitowe występują w wielu wariantach kolorystycznych. Ta wyjątkowa zaleta sprawia, że łatwo dopasować granit do obecnej lub przyszłej stylistyki otoczenia. Gdy uwzględnimy jeszcze niesamowite właściwości mechaniczne tego kamienia, uzyskujemy produkt niemal idealny. Do jednych z jego odmian zaliczyć można granit Colonial White – zobacz, co warto o nim wiedzieć!

Jak wygląda granit Colonial White?

Granit Colonial White, wydobywany w Indiach, prezentuje się jako jeden z najjaśniejszych granitów na tamtejszym rynku. Jego głównym motywem kolorystycznym jest kremowa biel, harmonijnie przeplatana z fragmentami ciemniejszych wzorów.

Odpowiadając na rosnące zapotrzebowanie klientów na jasne blaty granitowe, Colonial White zdobywa coraz większą popularność. Ten kamień doskonale sprawdzi się jako blaty granitowe do kuchni czy parapety wewnętrzne, stanowiąc jednocześnie trwałe i eleganckie rozwiązanie.

Ten jasny granit wyróżnia się nie tylko jasną kolorystyką, ale również niebywałą strukturą, przypominającą pomieszane różnokolorowe kryształy. W jego powierzchni można dostrzec barwy takie jak biel, brąz, a także wtrącenia w intensywnych kolorach, takie jak krwista czerwień i czarna perła. To kamień, który staje się kwintesencją granitów, a jego wzory na powierzchni robią niezapomniane wrażenie.

Zobacz również: Jaka jest optymalna wysokość blatu w kuchni?

Gdzie sprawdzi się granit Colonial White?

Granit Colonial White to doskonały wybór na blat granitowy do kuchni, oferujący nie tylko jasny kolor, ale także niezwykłą estetykę. Ten bardzo wytrzymały kamień nie tylko zdobi wnętrza, ale także sprawdza się chociażby w roli zewnętrznych schodów granitowych.

Jego uniwersalna kolorystyka naturalnego kamienia sprawia, że Colonial White zmieni każde wnętrze, dodając mu elegancji i świeżości. To materiał, który nie tylko spełnia funkcje praktyczne, ale także stanowi piękną ozdobę, zachwycając swoją niezwykłą strukturą i kolorami.

Ile kosztuje granit Colonial White?

Obecnie za 1 metr kwadratowy płyty granitowej Colonial White trzeba zapłacić od 2100 zł. Czynników wpływających na finalną cenę produktu jest bardzo wiele. Uwzględnić trzeba chociażby rozmiary płyt (w tym grubość), sposób wykończenia (płomieniowanie, polerowanie) czy dodatkowe wycięcia lub otwory (np. na zlewozmywak).

Skontaktuj się z nami, jeżeli szukasz pięknego i solidnego granitu do swoich wnętrz lub na zewnątrz. Oprócz blatów kamiennych, wykonujemy m.in. kominki z kamienia, schody z kamienia czy podłogi z kamienia.

Przeczytaj:

  1. Czym czyścić granit płomieniowany i polerowany?
  2. Odmiany granitu
  3. Domowe sposoby na czyszczenie granitu
  4. Parapet z kamienia naturalnego

Ta strona korzysta z ciasteczek. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.